Krabičková dieta pro vegany

Veganská strava s sebou nese řadu zdravotních benefitů, avšak pouze za předpokladu, že ji uchopíte za ten správný konec. V dnešní době už asi většina lidí ví, že tato dieta nezahrnuje žádné živočišné produkty, takže maso, mléčné výrobky a dokonce i vejce jsou pasé. V tom se výrazně liší od vegetariánství, v jehož případě se lidé zřeknou pouze masných produktů jako takových.

Každý styl stravování s sebou přináší určité zásady, které je třeba dodržovat, aby tělo dostalo všechny potřebné živiny, a veganská dieta samozřejmě není žádnou výjimkou. Na jednu stranu je velice bohatá na vlákninu, a tak usnadňuje trávení a může pomoci s hubnutím. Navzdory tomu si však každý vegan musí dávat pozor na příjem jiných látek, které rostlinná strava neposkytuje v tak hojném množství jako ta živočišná. Právě na ně se zaměřujeme, když tvoříme naše krabičky.

Pozor na aminokyseliny

Nejčastěji diskutovanou složkou v souvislosti s veganskou stravou jsou nepochybně bílkoviny neboli proteiny. Pro náš organismus jsou totiž nesmírně důležité, jelikož tvoří jakousi stavební hmotu celého lidského organismu. Bez nich by nebyla možná tvorba tkání a tím pádem ani regenerace a nárůst svalové hmoty.

Nejde ani tak o to, že by veganské potraviny neobsahovaly dostatečné množství bílkovin. Kamenem úrazu bývají takzvané esenciální aminokyseliny - látky z nichž se skládají bílkoviny. Označení esenciální napovídá, že si je naše těla neumí vyrobit, a tak je musíme získávat ze stravy. Právě z tohoto důvodu určuje kvalitu bílkovin v dané potravině právě poměr esenciálních kyselin.

Celkem jich existuje osm, a to valin, leucin, isoleucin, threonin, methionin, lysin, fenylalanin a tryptofan. Hlavním úskalím při vstřebávání těchto látek je ten, že jich tělo absorbuje jen takové množství, jaký je obsah nejméně zastoupené esenciální aminokyseliny - čemuž je naše krabičková dieta dokonale uzpůsobená. Maso a další živočišné produkty se z toho důvodu považují za kvalitní bílkoviny, jelikož je všechny obsahují v přijatelném množství.

Veganský jídelníček levou zadní

U rostlinných zdrojů však dochází k tomu, že jednu z těchto látek obsahují v menším množství, čímž omezují vstřebání těch ostatních. Kvůli tomu je třeba veganská jídla sestavovat tak, aby jeho jednotlivé složky vzájemně doplňovaly. Díky tomu totiž mohou tělu zajistit dostatečný příjem esenciálních aminokyselin a tím pádem i kvalitních bílkovin.

Pro nováčka v této oblasti může být sestavování jídelníčku obtížné a časově náročné. Proto jsme nabídku našich krabičkových diet rozšířili a vytvořili program speciálně pro vegany. Ten neobsahuje žádné živočišné složky a je celkově sestaven tak, aby nároky na bílkoviny i další důležité látky náležitě splňoval. Obvykle toho dosahujeme kombinací luštěnin a obilovin, ale také semínek a ořechů.

Krabičková dieta pro vegany zahrnuje zcela odlišná jídla než naše klasické programy, a tak se můžete těšit na to, že pokaždé vyzkoušíte něco nového. Samozřejmě se můžete spolehnout na to, že se v něm neobjeví žádné maso, želatina, sádlo, vejce, med ani mléko a mléčné produkty. Velikost porcí navíc můžete upravit podle vašich cílů, a to skrze čtyři různé varianty jídelníčku - 6 000,  7 000, 8 000 a 10 000 kJ. Jestliže nevíte, jaká velikost porcí je pro vás optimální, můžete se poradit s našim výživovým poradcem.

Neztrácejte čas vařením

Dříve platilo, že plnohodnotnou stravu si můžete dopřát jen tehdy, když si ji uvaříte sami. Dnes už to ale neplatí, protože máte k dispozici naši krabičkovou dietu. My se postaráme o to, aby každé vaše jídlo obsahovalo vše, co potřebujete, ať už se jedná o snídani, svačinu, oběd nebo večeři. Vy se tak můžete věnovat své práci, rodině i koníčkům bez toho, aniž by vaše tělo jakkoliv strádalo.

VEGAN

Chcete odlehčit svůj jídelníček? Vegan je specifický a zcela odlišný. Nenajdete zde maso a masné výrobky, mléko a mléčné produkty, vejce, ale ani med, želatinu a sádlo. Veškeré suroviny jsou tedy rostlinného původu.

Program je vhodný pro všechny, kteří rádi zkoušejí něco nového a neobvyklého a samozřejmě i pro ty, kteří chtějí odlehčit jídelníček od živočišných výrobků, ať už je k tomu vedou jakékoliv důvody. Zastánce masité stravy mile překvapí, že vegan nekonzumuje pouze “zrní”, ale chutné a zajímavé pokrmy.

Suroviny: Využíváme širokou škálu luštěnin a obilovin, které do jídelníčku přináší tak důležité bílkoviny. Kombinací luštěnin a obilovin, získáme plnohodnotnou bílkovinu a nemusíme se bát hladu a úbytku svalové hmoty.
Chci si program objednat a začít jíst zdravě

1. Odešlete vyplněný formulář

Vyplňte a odešlete formulář, abychom vás mohli kontaktovat.

2. Zavoláme vám

Zodpovíme vaše otázky, společně vám vybereme program na míru a odsouhlasíme si cenu.

3. Potvrdíme si objednávku

Objednávku si potvrdíme a vy se můžete začít těšit na první krabičky.

4. Jíte a cítíte se fit

Jíte zdravě, pravidelně a bez stresu. Přirozeně hubnete a cítíte se fit.

Začněte jíst zdravě ještě dnes

 

Výživový program, počet chodů a optimální kalorický příjem vám pomůžeme vybrat při telefonickém potvrzení objednávky.
Na email vám pošleme potvrzení objednávky.
Následující pracovní den vás budeme kontaktovat, abychom se domluvili na detailech objednávky.

* jsou označeny povinné údaje

 

Jídelníčky pro vás sestavují odborníci

Jídelníček sestavují naše nutriční poradkyně pod vedením zakladatelky společnosti, nutriční specialistky Mgr. Kateřiny Šimkové. 

Mgr. Kateřina Šimková je absolventkou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor výživa člověka.

Jsme jeden z mála výrobců krabičkové diety, který má vlastní odborníky na výživu.

Krabičky pro vás vaří a dováží:

Zdravé stravování s.r.o.

Jiřího z Poděbrad 978
696 62 Strážnice 

IČ: 29292069 
DIČ: CZ29292069

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 71602.