Krabičková dieta při intoleranci laktózy

Svět potravin je neuvěřitelně pestrý, avšak ne každému jeho tělo dovolí si jej užít skutečně naplno. Spousta lidí trpí alergií či intolerancí na určité potraviny, což může jejich snahy o vytvoření pestrého a výživného jídelníčku dost zkomplikovat. Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se lidé v souvislosti se stravováním potýkají, je laktózová intolerance. Proto jsme se rozhodli nabídnout snadné řešení ve formě krabičkové diety se sníženým obsahem laktózy.

Pojmem laktóza se označuje mléčný cukr, který se nachází hlavně v mléku a mléčných produktech, jako jsou sýry nebo jogurty. O zpracování této látky se stará enzym zvaný laktáza, jehož nejvyšší produkce logicky probíhá v kojeneckém věku a poté postupně klesá. U lidí s intolerancí na laktózu však organismus nevytváří tohoto enzymu dostatek. V důsledku toho se laktóza nevstřebává správně, což vede k řadě nežádoucích účinků.

Intolerance nebo alergie?

Hlavní problém však nastává, když se intolerance laktózy zamění s alergií na mléko. Oba druhy potíží se totiž projevují po konzumaci mléka a výrobků z něj a navíc mají i podobné symptomy -  bolesti břicha, nadýmání a křeče. Rozdíl spočívá v samotné reakci organismu. Jak už jsme vysvětlili, u laktózové intolerance je problémem nedostatek konkrétního enzymu. Nicméně u alergie se jedná o nepřiměřenou reakci imunitního systému na mléčnou bílkovinu.

Člověku, který je alergický na mléko, pak nestačí jíst potraviny bez laktózy nebo s jejím sníženým obsahem, ale jsou nuceni se mléku a mléčným produktům vyhýbat úplně. Z toho důvodu naše krabičková dieta bez laktózy není pro alergiky vhodná. Obsahuje totiž speciální mléčné výrobky, ve kterých je obsah tohoto cukru snížený, ale mléčnou bílkovinu obsahují v regulérním množství.

I s intolerancí lze získat všechny živiny

Mléčné výrobky se považují za významný zdroj mnoha cenných látek - od bílkovin a tuků přes různé vitaminy až po minerály, z nichž nejvýznamnější je pravděpodobně vápník. Při tvorbě krabiček pro jídelníček bez laktózy se tedy snažíme o to, aby zahrnoval potraviny, které všechny tyto látky do puntíku nahradí. Můžete se tak spolehnout, že se vám dostane pestré a vyvážené diety, která splní všechny nutné nutriční parametry.

S námi se vám se stravou bez laktózy nepodaří pouze dosáhnout doporučené denní dávky určitých živin, ale také zhubnout. Krabičkovou dietu si totiž můžete objednat ve variantách 5 000, 6 000, 7 000, 8 000 a 10 000 kJ na den, takže si snadno vyberete takovou, která pro vás bude pro hubnutí optimální - případně vám při objednávce poradí náš nutriční specialita. Výsledkem bude dobře stravitelný jídelníček, jehož příprava vám nezabere žádný čas ani energii - hotová jídla na celý den vám dovezeme.

LAKTO-

Program LAKTO - se sníženým obsahem laktózy obsahuje speciální mléčné výrobky, zároveň je pestrý, vyvážený a splňuje potřebné nutriční parametry. Je vhodný pro klienty s intolerancí na laktózu a všechny, kteří se z jakéhokoliv důvodu vyhýbají určitým druhům mléčných výrobků.

Pozor, jídelníček není vhodný pokud trpíte alergií na mléčnou bílkovinu. Pokud si nejste jistí, doporučujeme průběžnou konzultaci jídelníčku s lékařem.
Chci si program objednat a začít jíst zdravě

1. Odešlete vyplněný formulář

Vyplňte a odešlete formulář, abychom vás mohli kontaktovat.

2. Zavoláme vám

Zodpovíme vaše otázky, společně vám vybereme program na míru a odsouhlasíme si cenu.

3. Potvrdíme si objednávku

Objednávku si potvrdíme a vy se můžete začít těšit na první krabičky.

4. Jíte a cítíte se fit

Jíte zdravě, pravidelně a bez stresu. Přirozeně hubnete a cítíte se fit.

Začněte jíst zdravě ještě dnes

 

Výživový program, počet chodů a optimální kalorický příjem vám pomůžeme vybrat při telefonickém potvrzení objednávky.
Na email vám pošleme potvrzení objednávky.
Následující pracovní den vás budeme kontaktovat, abychom se domluvili na detailech objednávky.

* jsou označeny povinné údaje

 

Jídelníčky pro vás sestavují odborníci

Jídelníček sestavují naše nutriční poradkyně pod vedením zakladatelky společnosti, nutriční specialistky Mgr. Kateřiny Šimkové. 

Mgr. Kateřina Šimková je absolventkou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor výživa člověka.

Jsme jeden z mála výrobců krabičkové diety, který má vlastní odborníky na výživu.

Krabičky pro vás vaří a dováží:

Zdravé stravování s.r.o.

Jiřího z Poděbrad 978
696 62 Strážnice 

IČ: 29292069 
DIČ: CZ29292069

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, spisová značka C 71602.